Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇORUM / MERKEZ - İstiklal İlkokulu

1/A Sınıfı Okuma Şenliği Düzenledi

 

İstiklal İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri okuma heyecanını aileleri ile paylaşmak amacı ile geçtiğimiz Cuma günü bir kutlama programı düzenlendi. Okulun tiyatro salonunda yapılan programa Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir SÖNGÜT. Okul Müdürü Hüseyin GÜLER, Öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

İSTİKLAL’DE OKUMA HEYECANI

İstiklal İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri okuma heyecanını aileleri ile paylaşmak amacı ile geçtiğimiz Cuma günü bir kutlama programı düzenlendi. Okulun tiyatro salonunda yapılan programa Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir SÖNGÜT. Okul Müdürü Hüseyin GÜLER, Öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı. Okuma bayramında açılış konuşmasını yapan Okul müdürü Hüseyin GÜLER, çocukların başarısını takdir ettiğini ve çocuklara başarılarını artırma adına sosyal faaliyetler konusunda destek verilmesi gerektiğini söyledi. Şube Müdürü Kadir SÖNGÜT ise okulun yeni bir okul olmasına rağmen başarısı ve sosyal aktiviteleriyle adından söz ettirmeye başladığını, bu başarılarını artırarak devam etmesini temenni ettiğini vurguladı.

Programa ilk olarak İstiklal Marşının on kıtasını da ezberleyen öğrencilerin İstiklal Marşımızı şiir şeklinde okumaları ile başlandı. Öğrencilerin marşımızın tamamını ezbere okumaları ve o ruhu içlerinde hissederek sahneye taşımaları büyük alkış topladı. 1-A sınıfı öğrencilerinden Batuhan KABASAKAL okuduğu Sakarya Şiiri ile geceye damgasını vurdu. Daha sonra programa Sınıf Öğretmeni Eyüp BENER’in hazırlamış olduğu, öğrenci fotoğraflarını içeren güzel bir slâytla devam edildi. Slâytta öğrencilerin küçüklük fotoğraflarından, okula başladıkları günden bugüne kadarki fotoğraflarına yer verildi.

Programda her bir öğrenci ezberlemiş olduğu okuma bayramı konulu şiirleri okudu. Minik öğrenciler hazırlamış oldukları danslarını başarılı bir şekilde sahneleyerek izleyicilere adeta tam bir görsel şölen sundular. Öğrenciler bu başarılı dansları için ailelerinden tam not ve bol alkış aldılar.

Program bunlarla da sınırlı değildi. Minikler adeta usta tiyatrocular gibi rollerine hakim bir şekilde, hazırlamış oldukları gösterileri ailelerine sundular. Her biri birbirinden güzel olan tiyatro oyunları izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Programa konuk olarak katılan ana sınıfı A şubesi öğrencileri de dans gösterisi yaptılar.

Daha sonra öğrencilere Okuma Belgelerini vermeye sıra gelince yüzlerde tatlı bir tebessüm, kalplerde minik çırpınışlar hissedilmeye başlandı. Her bir öğrenci tek tek sahneye çağrıldı ve en değerli varlıkları olan annelerinin elinden okuma belgelerini aldılar. Okuma belgelerini alan öğrenciler ve anneleri topluca mutluluk pozları verdiler. Programın sonlarına doğru minik öğrencileri Öğretmenlerine çiçek vererek teşekkür ettiler. Program Okul Müdürü Hüseyin GÜLER’in Sınıf Öğretmeni Eyüp BENER’e bu güzel programı düzenlediği için teşekkür etmesi ve çiçek vermesi ile son buldu.

               

 

 000000000

Yayın: 2013-03-26 - Güncelleme: 2013-03-26 23:26:48 - Görüntülenme: 623